Yol

1955 Lincoln Indianapolis Concept Açık Artırmada

Ünlü otomobil üreticisi Lincoln hiçbir zaman bir spor otomobil üreticisi olarak bilinmedi. Ancak bu durumum Ford’un lüks markasını bu spor otomobil kavramına uzak olduğu anlamına gelmiyor. Detroit merkezli Lincoln ve İtalyan Corrosozzeria Boana’nın ortak çalışmasıyla üretilen 1955 Lincoln Indianapolis Exclusive Study, o dönemde geleceğin spor otomobillerinin nasıl olacağı konusunda ipuçları veren başarılı bir çalışmaydı.

1955 yılında Torino Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve büyük bir ilgiyle karşılanmasına rağmen hiçbir zaman üretime sokulmadığı için türünün tek örneği olan 200 beygirlik V8 motorlu bu özel spor otomobil, şu ana kadar gördüğümüz en şaşırtıcı, en orijinal tasarımlardan biri. Dünya çapında lüks spor otomobil koleksiyonu yapan otomobil meraklılarının büyük ilgi göstereceğini umduğumuz Lincoln Indianapolis Exclusive Study, kasım ayında RM Müzayede tarafından açık artırmaya çıkarılacak.

Lincoln Indianapolis Exclusive Study-1Lincoln Indianapolis Exclusive StudyLincoln Indianapolis Exclusive Study-2Lincoln Indianapolis Exclusive Study-3

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın