Yol

50. Yıla Özel: Shelby Cobra 289 FIA 50th Anniversary Edition

Shelby American, Shelby Cobra’nın FIA yarış dünyasına adım atmasının 50. yılını kutlamak için Shelby Cobra 289 FIA 50th Anniversary Edition adını verdiği sınırlı sayıda üretim bir Cobra tasarladı. İlk kez 1964 yılında sahneye çıkan küçük bloklu FIA versiyonu Cobra, yaklaşık on yıl boyunca Corvette, Jaguar ve Aston Martin gibi önemli rakiplerini birçok farklı yarış platformunda geride bırakmayı başarmıştı.

1960’lı yıllarda yarış pistlerini domine eden orijinal versiyon baz alınarak tasarlanan yeni Cobra yalnızca 50 adet üretilecek. Viking Mavisi gövde boyasına ve Kutup Beyazı FIA çizgilieri ve kapı dairelerine sahip olan Shelby Cobra 289 FIA 50th Anniversary Edition, siyah deri döşemeleri, özel yıldönümü rozetleri, orijinal stildeki elektrostatik toz boyalı jantları ve sökülebilir direksiyonuyla dikkat çekiyor.

Yeni Cobra’da motor ve şanzıman bulunmuyor. Fiberglass versiyonu 94,995 dolar, alüminyum gövdeli versiyonu ise 159,995 dolarlık fiyatla satışa sunuluyor. Fiyatlara vergiler, motor ve şanzıman dahil değil.

cobra-1 Cobra-2 cobra-3

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close