Yol

Aston Martin Rapide by Kahn Design

Dünyaca ünlü tuning firması Kahn Design’ın Bradford/İngiltere şubesi Aston Martin Rapide için geliştirdiği yeni modifiye kitini tanıttı.

Gölgeli  Oniks Siyahı Rapide, mat siyah ön tampon ve ızgaraya, alüminyum motor havalandırmalarına siyah fren kaliperlerine, mat siyah yan havalandırma ızgaralarına ve renkli camlara sahip.

Otomobilin spor egzosu ve 21 inç platin gümüş kaplama RSX-F jantları da oldukça dikkat çekici. İç kısmlar, bütün Kahn Design araçlarında olduğu gibi kapitone Alcantara derisi ile döşenmiş.

Kahn Design söz konusu olduğunda, her otomobilin bambaşka bir dünyası olduğunu ve bu otomobillerle yapılabileceklerin sınırının olmadığını söylemek gerek.

Kahn Design imzası taşıyan Aston Martin Rapide’in İngiltere satış fiyatı 194,500 Dolar.

Specialist A. Kahn Design from Bradford, UK has released their program for the Aston Martin Rapide.

Finished in a sexy shade of Onyx Black, the Rapide has been dressed with a matte black front bumper grille mesh, hood vents in billet aluminum, black brake calipers, matte black side vent grilles and tinted privacy glass

Other upgrades include the addition of sports exhaust, tinted glass, and RSX-F wheels with 21-inch rims in platinum silver finish. As with all Kahn Design vehicles, the interior is re-worked using diamond-quilted leather for the seats and alcantara for the dash, binnacle and roof lining.

Though Kahn points out that anything is possible and no two cars are the same, with their infinite customisation possibilities.

Aston Martin Rapide 4-Door by Kahn Design is available £123,875 ($194,500).

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close