Zaman

Audemars Piguet Grande Complication Royal Oak Offshore Titane

İsviçreli saat üreticisi Audemars Piguet, geçtiğimiz yıl Royal Oak koleksiyonunun piyasaya sürülüşünün 40. yılını kutlamıştı. Le Brassus merkezli marka şimdi de Salon International de la Haute Horlogerie 2013’e katılmak için gün sayıyor.

Royal Oak serisinin halefi olan Royal Oak Offshore koleksiyonu 1993 yılında piyasaya sürülmüştü. Yakın gelecekte bu kusursuz koleksiyon da 20. yaşını kutlayacak. Bunun için özel olarak tasarlanan model, fotoğraflarını gördüğünüz 44 mm titanyum kasalı model, yarım saniye göstergesi, sonsuz takvim ve dakika tekrarlayıcı özellikleri ile dikkat çekiyor. Resmi olarak tanıtılmadan önce basına dağıtılan görselleri ile saat tutkunlarının karşısına çıkan Grande Complication Royal Oak Offshore Titane, dakika tekrarlayıcı saatlerde pek görümeyen bir özellik olan su geçirmezlik özelliğine de sahip.

Kendinden kurmalı Caliber 2885 hareket mekanizmasının kusursuz çalışması saatin arka kapağından rahatlıkla görülebiliyor. Bu kusursuz saatin ön ve arka camları safir kristalden üretilmiş. Bu olağan üstü saatten yalnızca 3 adet üretilecek. Tamamen el yapımı olan Grande Complication Royal Oak Offshore Titane tam 700 saatlik bir sürecin sonucunda üretiliyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın