Yol

Audi Laserlight Concept CES’te Tanıtıldı

Alman otomobil üreticisi Audi, Sport Quattro serisinin ikinci konseptini Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektronoik Fuarı’nda tanıttı. Audi, en son teknolojik yeniliklerini sergilemek için ikinci kez geleneksel bir otomobil fuarının yerine CES’i tercih etmiş oldu.

Daha önceki konsepte görsel olarak çok benzeyen Audi Sport Quattro Laserlight Concept, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Sport Quattro Concept’in geliştirilmiş bir versiyonu. Yeni konseptin kaputunun altında da yine ekim ayında tınıtılan Sport Quattro Concept’te de kullanılan 700 beygir gücündeki motor yer alıyor.

CES’te tanıtılan yeni konseptin en önemli özelliği yeni farları. Matrix LED ve lazer ışını teknolojilerini birlikte kullanan farlar etkili bir aydınlatma sağlıyor. Farlara yakından bakındığında her iki ünite de rahatlıkla görülebiliyor. Dış bölümdeki halka matrix LED kullanarak kıza hüzmeli bir aydınlatma sağlarken iç taraftaki beyaz bölüm lazer ışını teknolojisi kullaranak uzun hüzmeli aydınlatma sağlıyor. Farlar en yüksek performansta kullanıldığında bile karşıdan gelen sürücünün gözünü rahatsız etmiyor. Yeni farların menzili tam 500 metre.

Audi Sport Quattro Laserlight Concept 2 Audi-Sport-Quattro-Laserlight-Concept-2014-6 Audi-Sport-Quattro-Laserlight-Concept-CES-2014-2

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close