Yol

Aventador LP 700-4 Roadster

Son yılların en popüler lüks spor arabası LamborghiniAventador LP 700-4’ün üstü açık versiyonu LamborghiniAventador LP 700-4Roadster, resmi olarak tanıtıldı.

2013’ün yaz aylarında satışa sunulacak olan yeni Aventador, son derece seksi ve yırtıcı bir görünüme sahip.  Yeni üstü açık versiyon, alıştığımız coupe versiyonunun yanında kendini hemen belli ediyor. Aventador Roadster, yeniden tasarlanan motor kaputu ve geometrik hatları ile dikkat çeken karbon fiber çatısı ile öne çıkıyor. Bu çatı yapısı, Aventador’un yerini aldığı MurcielagoRoadsterın komplike çatı yapısında daha basit ve kullanımı çok daha kolay. Çatı kullanılmadığı zaman Ön saklama bölmesine yerleştiriliyor. Sağlam olmasının yanısıra oldukça hafif olan karbon fiber çatı, sadece 5.8 kg ağırlığında. Arka cam, sürücünün isteğine göre otomatik olarak hareket ettirilebiliyor.

Motor kapağı da yeniden tasarlanmış. Merkezi ‘omurga’ ve yanlara yerleştirilmiş iki çift altıgen pencere en önemli değişiklikler. Bu pencereler motor bloğunu soğutma görevini görüyorlar. Ancak aslı amaçlarının Aventador’un 6.5 litrelik V-12 motorunu gözler önüne sermek olduğu da söylenebilir.

Motor bloğunda hiçbir değişiklik yapılmamış. 691 beygir gücündeki V-12 motor, Roadster’da da aynen kullanılıyor. Aventador LP 700-4 Roadster’ın 350 km/s maksimum hıza ulaşabildiğini ve sıfırdan yüze sadece 3.0 saniyede çıktığını düşünürsek bu pek de mantıksız bir hamle olarak görünmüyor.

Sabbia Nefertem deri kaplamalar iç bölümün en dikkat çekici özelliği. Deri kaplamalar Lamborghini’nin Sant’ Agata Bolognese’deki fabrikasında özel olarak tamamen el işçiliği ile üretilmiş. Derinin açık tonları, Aventador LP 700-4 Roadster ‘ın 1968 Miura Roadster’dan da hatırladığımız Azzuro Thetis adıyla anılan metalik gri ve parlak gri dış kaplamalarıyla kusursuz bir uyum sergiliyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın