Yol

Aventador’a Wheelsandmore Makyajı

Lamborghini’nin yeni modeli Aventador’un potansiyelin doruğunda olduğunu düşünüyorsanız, Wheelsandmore modifiyeli Aventador’u incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Alman tuning firması Wheelsandmore, Aventador’u iki aşamalı bir programdan geçirerek daha agresif bir hale getirdi. Özel egzos seçenekleri, iç ve dış düzenlemeler ile Aventador çok daha kişisel bir görüntü kazanıyor.

İlk olarak aracın beygir gücü ve torku arttırlmış. Standart olarak 700 olan beygir gücü ve 690 NM olan torku 730’a çıkarılmış. Yazılım optimizasyonları ile birlikte aracın saatte 350 kilometreklik azami hıza ulaşması sağlanmış.

Wheelsandmore imzalı Aventador , 21 inç Pirelli lastiklere sahip. Aventador’un çikolata renkli boyası, karbon fiber spor direksiyonu , vites kolu ve arka difüzörü de oldukça dikkat çekici.

If you thought Lamborghini’s newest model, the Aventador is as good as it gets, you should know that it might be even better.A German tuning company called Wheelsandmore has developed a two stage tuning program that turns the Lamborghini Aventador into a supercar even more menacing.

They’ve reportedly decked this already incredible supercar with an array of exhaust options, as well as interior and exterior elements that make the Aventador even more personal. The first stage upgrade reveals an increase in power and torque by 30 HP and 40 Nm, the car thus delivering 730 HP (537 kW) and 730 Nm of torque. The main thing they’ve done is a series of software optimizations. Allowing the car to reach a top speed of 217 mph (350 km/h).

In terms of aspect, the Wheelsandmore Aventador rides on 20/21 inch wheels and Pirelli tires. It also sports a chocolate-colored foil that covers the whole car and carbon fiber parts, like the handbrake knob, steering wheel and rear diffuser.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın