Zaman

Bremont Codebreaker

İsviçre’de kurulmayan ve 100 yılı aşkın bir maziye sahip olmayan Bremont, bu özellikleriyle lüks saat pazarındaki diğer şirketlerden biraz ayrılıyor. Nick ve Giles English kardeşler tarafından Britanya’da kurulan Bremont, saat dünyasına 2002 yılında giriş yapan bir marka.

Britanyalı saat üreticisinin yeni tasarımı Bremont Codebraker, hem tasarımı hem de yakın geçmişin önemli bir olayından aldığı ilhamıyla markanın en çok beğenilen modellerinden biri olacakmış gibi görünüyor. Codebraker, Almanya’nın II. Dünya Savaşı’nda kullandığı Enigma ve Lorenz makinelerinin şifrelerini çözerek  savaşın sona ermesinde büyük katkıya sahip olan İngiliz kod kırma ve şifre çözme için merkezi Bletchley Park’a saygılarını sunuyor.

Saat, tasarım ilhamını 40’lı yılların subay saatlerinden alıyor. Flyback kronograf ve GMT fonksiyonunu birleştiren Codebraker, şu ana kadar üretilmiş bütün diğer saatlerden ayrılıyor. Saatin kalbinde üzerinde 39 değerli taş bulunan ve 46 saatlik güç rezervine sahip olan Bremont BE-83AR hareket mekanizması yer alıyor.

Bremont Codebraker, 50 adet kırmızı altın ve 240 adet paslanmaz çelik olmak üzere toplam 290 adet üretilecek. Saatin paslanmaz çelik versiyonunun fiyatı 19,000, kırmızı altın versiyonunun fiyatı ise 34,000 dolar.

bremont-codebreaker-gear-patrol-slide-42 bremont-codebreaker-gear-patrol-slide-14 bremont-codebreaker-gear-patrol-slide-22 bremont-codebreaker-gear-patrol-slide-6

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın