Zaman

Bu Dünyanın Dışından: Grieb & Benzinger Area 51

Ünlü saat üreticisi Grieb & Benzinger Area 51 adını verdiği yeni saatiyle lüks saat tutkunlarının karşısına çıktı. Saat, birçok Grieb & Benzinger saate sahip olan bir müşterinin uzaylılara büyük ilgi duyan ve Area 51 temalı bir saat sahibi olmayı hayal eden küçük oğlu için bir saat yaptırmak istemesiyle, özel istek üzerine tasarlanmış.

Dünya dışı canlıları konu alan Hollywood yapımı filmlerin saatin tasarım aşamasında büyük etkisi olmuş ve kadrandaki metalin akışkan bir görüntü verebilmesi için özel malzemeler kullanılmış. Saatin kadranında, yakut gözlü üç boyutlu uzaylı kabartmaları yer alıyor. Arka planda bulunan ayın yüzeyindeki kraterler ise elmas parçalarıyla süslenmiş. Saatin arka yüzünü çevirdiğinizde ise markanın kusursuz işçiliğinin en güzel örneklerinden biriyle karşılaşıyorsunuz. Güneş sistemimizde yer alan gezegenleri temsil eden değerli taş ve vidalar siyah köprülerin üzerinde yer alıyor ve bu görüntü bir hareket mekanizmasından çok yıldız şemasını andırıyor.

Kayışları küçük bir çocuğun bileğine uygun olacak şekilde kısa olan 18 ayar paladyum-beyaz altın kasaya sahip olan saatin ufaklığı hayli mutlu ettiğine şüphe yok.

Grieb-Benzinger-Area-51-3

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın