Zaman

Bulgari Commedia dell’ Arte

1920’li yıllarda ilk kez saat üretmeye başladığından beri Bulgari, bu alandaki ustalığını sürekli olarak göstermeye devam ediyor. Markanın 16. Yüzyıl İtalyan tiyatrosundan ilham alan yeni saat koleksiyonu ise kelimenin tam anlamıyla kusursuz saatlerden oluşuyor. Commedia dell’Arte adlı koleksiyon hem karakteristik hem de mekanik olarak bir başyapıt.

Bulgari’nin kendisine has işçiliğinin ve yaratıcılığının en iyi örneklerinden biri olan sınırlı sayıda üretim Commedia dell’Arte’nin   kadranında tamamen el işçiliği ile üretilen özel bir motif yer alıyor. Kadranın merkezi ve sağ bölümü bu kusursuz motiflere ayırılmış. Sol tarafta ise saatleri ve dakikaları gösteren rakamlar yer alıyor.

Üç farklı versiyonu olan saatlerin hepsi 18 ayar beyaz altın. Bu kusursuz saatlerin kasalarının içinde saatte 18,000 titreşimle çalışan, 91 değerli taştan oluşan ve 48 saatlik güç rezervine sahip Kalibre BVL 618 hareket mekanizması yer alıyor. 54 mm kasa çapındaki saatin ayrıca 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın