Zaman

Bvlgari Diagono Koleksiyonu

Diagono Koleksiyonu, Bvlgari’nin en önemli saat koleksiyonudur. İlk Diagono’nun ticari başarısının ardından, herbiri farklı ve özel tarza sahip birçok farklı versiyon piyasaya sürülmüştür.

Yunanca’da ‘rekabet’ anlamına gelen Diagono, tüm zamanların en popüler ve sıradışı saat koleksiyonlarından biri. Bvlgari’nin tasarım ve işlevselliği birleştiren çalışma tarzının en başarılı göstergesi. Diagono Koleksiyonunda yer alan ve 18 ayar altından paslanmaz çeliğe kadar birçok malzeme ile şekillendirilen saatler, ilk kullanıldığı andan itibaren sahibiyle arasında özel bir bağ kuruyor.

Her ne kadar farklı formlarda saatlerde oluşsa da koleksiyonun temel özelliği, güçlü tasarıma sahip, dinamik yaşam tarzını yansıtan saatlerden oluşması. ‘Rekabet’ ismi de saatlerin mücadeleci yapısını tam olarak karşılıyor. Alüminyum, çelik, 18 ayar kırmızı ve sarı altın saatlerin bulunduğu Diagono Koleksiyonu’ndaki saatlerin alüminyum versiyonlarının kasa çapları 29mm, 32mm, 38mm ve 44mm arasında değişiyor. Deri kayış bu kolesiyonda standart ancak arzu edildiği taktirde plastik ya da çelik kayış da kullanılabiliyor. Çelik ve altın versiyonların kasa çapları ise 35mm, 38mm, 40mm ve 42mm.

29mm ve 32mm modeller quartz hareket mekanizmasını kullanırken 25,38, 42 ve 44mm kasa çapındakiler kendinden kurmalı hareket mekanizmasına sahip. Diagono Koleksiyonu’nda yer alan saatlerin tümünde 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın