Zaman

Cartier ID Two : Saat’in Nefes Kesen Hali

Statik bilek hareketlerinden ve nabız atışlarından kinetik enerji üretmeye yarayan mikro mekanik saat aksamının bir numarası olan Cartier, lüks saat kategorisinin bu alandaki en gelişmiş saatini sevenlerine sunuyor.

Normal mekanik saat aksamlarının bilek hareketlerini enerjiye çevirme kapasiteleriyle kıyaslandığında yaklaşık olarak iki kat daha verimli çalışan Cartier ID Two ayrıca yüzde 30 kadar daha fazla enerji üretim kapasitesine de sahip. Ayrıca hiç hareket almadan, depoladığı enerjisiyle de yaklaşık olarak 30 gün kendi kendine de çalışabiliyor. Cartier ID Two’nun kasası saat üretiminde de yeni bir döneme girdiğimizi işaret ediyor.

Muhteşem görünmesinin ötesinde bu yeni kasa dizaynı mekanik saatlerin bir numaralı sorunu olan cam ile kadran arasına sıkışan ve verimli çalışmayı engelleyen havayı, özel vakum sistemi ile engelliyor. Ayrıca kasada kullanılan Ceramyst adlı yeni madde – seramiğin daha şeffaf ve sağlam bir türevi- ve kadranda kullanılan mikrofiber iletim telleri hem verimliliği arttırıyor hem de kolunuzdaki saati iki üç kuşak ötenize bırakmaya imkan sağlıyor. Ayrıca  saat kayışı anlamında sektörü yönlendiren marka olarak da tanınan Cartier; ID Two markasında da bu öncü rolünü koruyor ve hem şık hem de ultra sağlam bu saate yakışan bir kayış dizaynı ile geliyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın