Zaman

Dünyanın En Pahalı On Saati : Daniel Roth Ellipsocurvex Tourbillon

En basit kol saatinin ardında dahi yüzyıllarca yıllık teknoloji yatarken, süper lüks saatler mühendislik, sanat ve işlevselliği bir araya getirerek sadece zamanı göstermenin çok daha ilerisine geçiyor.

Dünyanın en pahalı on saati listesine giren modeller; perakende fiyatları 100.000 doların üzerinde olan, sadece tasarımda kalmayıp üretilmiş olanlar arasından seçiliyor. Ayrıca elmas veya başka değerli taşlar barındırmayan bu modellerin bu kadar pahalı olmasının tek sebebi ise nesiler boyu devam eden kusursuz kesinliklerini sağlayan hareketlerinde gizli.

Dünyanın en pahalı saatleri listesinin dokuzuncu sırasında Daniel Roth Ellipsocurvex Tourbillon modeli yer alıyor.İsviçre Vallée de Joux’da 1989 yılında kurulan Daniel Roth, 2000 yılında Bulgari tarafından satın alınmıştı. Koleksiyonerlerce heyecanla beklenen markanın Ellipsocurvex Tourbillon modelinin, markanın imzası haline gelen yarı oval platin kadranını safir kristal cam ve timsah derisi kayış tamamlıyor. Sekiz gün boyunca gücünü rezerve edebilen bu eşsiz parçanın fiyatı ise 141.600 dolar.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın