Yol

Efsanelere Saygı Kuşağı: Jean Bugatti

Bugatti ‘’les Legendes de Bugatti’ serisinin ikinci otomobilini 65. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergiledi. ‘’Jean Bugatti’ adı verilen otomobil adını şirketin kurucusu Ettore Bugatti’nin kısaca Jean olarak da bilinen en büyük oğlu Gianoberto Carlo Rembrabdt Ettore Bugatti’den alıyor.

Jean, tüm zamanların en beğenilen, en pahalı otomobillerinden biri olan Type 57SC Atlantic’in tasarımcısı. Bu efsane tasarıma duyulan saygıyı göstermek için Bugatti’nin yeni özel seri otomobili La Voiture Noire – Siyah Araba adıyla bilinen Type 57SC’den izler taşıyor. Otomobilin gövdesi tamamen karbon fiberden, markanın klasikleşmiş ön ızgarası ve direksiyonda ve arka bölümde bulunan EB logoları ise plantinden üretilmiş. Modern bir Bugatti’de platinin ilk kez kullanılıyor olması da dikkat çekici detaylardan.

Bugatti Veyron Vitesse Legend Edition ‘’Jean Bugatti’’nin iç kısımları tamamen deri kaplama. Type 57SC Atlantic’te de bulunan bej ve kahverengi deri seçenekleri bu özel otomobil için de mevcut. Koltuklar, gösterge paneli, direksiyon simidi, kumanda paneli, orta konsol ve kapı döşeme panelleri de çikolata kahverengisi deri ile kaplanmış.

Veyron Grand Sport Vitesse’nin özel bir versiyonu olan Bugatti Legends Veyron’ların her biri yalnızca 3 adet üretilecek.

Bugatti-Vitesse-Legend-Jean-Bugatti-2Bugatti-Vitesse-Legend-Jean-Bugatti-3Bugatti-Vitesse-Legend-Jean-Bugatti-4

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close