Zaman

Gerçek Yıldız Elmasları: Stardance

Ünlü saat üreticileri tasarımlarında hayal gücünün ve lüksün sınırlarını sürekli olarak zorluyorlar, ancak konu bayan saatleri olduğunda durum farklı bir boyut kazanıyor. Louis Monet’nin üzerinde uzaydan gelen elmas parçaları bulunan yeni saati Stardance bunun en iyi örneklerinden biri.

Grand Prix d’Horlogerie de Genève jürisi tarafından piyasadaki en iyi yedi bayan saatinden biri olarak gösterilen Stardance aynı zamanda dünyanın üzerinde bir göktaşından alınan elmas parçaları bulunan ilk saati. Stardance’ın kadranında 12 rakamının bulunması gereken yerde eH3 adlı göktaşından alınan elmas parçası yer alıyor. 4.6 milyar yaşında olduğu tahmin edilen eH3 güneş sistemimizden bile daha yaşlı bir göktaşı. Stardance’in tasarımı ilhamını tamamen gökyüzünden ve yıldızların gizemli dünyasından alıyor. Saatin kadranında evrenin iki yüzü; gece ve gündüz canlandırılıyor.

Stardance’in iki farklı versiyonu mevcut. Bu versiyonlardan birinin çerçevesinde elmaslar bulunurken diğerinin çerçevesinde elmas yer almıyor ve her ikisi de 5. derece titanyum kasaya sahip. Saatin kalbinde Concepto’nun Louis Moinet için özel olarak ürettiği, 42 saatlik güç rezervine sahip otomatik hareket mekanizması yer alıyor. Tasarımı el işçiliği ile üretilen Louisiana timsah derisi kayışlar ve paslanmaz çelik ve titanyum tokalar tamamlıyor. Her iki versiyonu da 350’şer adet üretilecek olan Stardance  19,500 ve 25,000 dolarlık fiyatlarla satışa sunuluyor.

Stardance-Black

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın