Zaman

IWC Schaffhausen dünyaca ünlü “Küçük Prens” öyküsünün 70’inci doğum günü

IWC Schaffhausen dünyaca ünlü “Küçük Prens” öyküsünün 70’inci doğum gününü sınırlı üretilen iki özel edisyonla kutluyor: Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Edition “Le Petit Prince” ve Pilot’s Watch Mark XVII Edition “Le Petit Prince”. İsviçreli saat üreticisi bu modellerle efsanevi yazar, pilot ve maceracı Antoine de Saint-Exupéry tarafından kaleme alınan ve edebiyat tarihinin en çok satan kitaplarından biri olan “Küçük Prens”i onurlandırıyor. Schaffhausen merkezli lüks saat üreticisi 2006’dan beri Saint-Exupéry’nin varisleri ve onların yardım organizasyonu Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Vakfı ile güç birliği yapmaya devam ediyor.

“İnsan sadece kalbiyle gerçeği görür; elzem olan ne varsa göze görünmez.” Yetmiş yıl önce ünlü yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry “Küçük Prens” masalını yayımladığında bu ve bunun gibi cümleler kelimenin gerçek anlamıyla dünyayı büyüledi. Buğday saçlı küçük çocuğun derin izler bırakan öyküsü dünya edebiyatının en çok satan kitaplarından biri oldu ve 270’ten fazla dile çevrildi. “Uzun soluklu Pilot’s Watches geleneğimizle birlikte pek çok açıdan Antoine de Saint-Exupéry’le bağlarımız olduğunu hissediyoruz” diye açıklıyor IWC Schaffhausen CEO’su Georges Kern. “Aynı zamanda tutkulu bir tasarımcı olan ve ilk havacılık patentini 1936’da yani tam da IWC’nin ilk Special Pilot’s Watch’ı piyasaya çıkardığı tarihte alan bu adam bizim ilham kaynağımız. Teknolojik ilerleme uğruna hayatını feda etmeye hazır olan o pilota büyük bir hayranlık besliyoruz. Ve birçoğumuzun eserleriyle büyüdüğü muhteşem yazar ve hümanist Saint-Exupéry’yi saygıyla anıyoruz.”

SCHAFFHAUSEN’DEN KÜÇÜK PRENS’E İTHAF

Dostluğa ve insanlığa dair bu modern peri masalı nesiller boyu dünyanın dört bir yanında yaşayan, farklı kültürlerden ve farklı dinlerden genç yaşlı herkesi büyüledi. “Küçük Prens” zamansız ve evrensel bir öykü: Başka bir gezegenden gelen küçük sarışın çocuğun duyarlı mizacı yetişkinlere dünyayı çocukların gözlerinden görmeyi öğretirken, bir yandan da çocuklara yetişkinlerin iç dünyasını anlatıyor. 2013’te Antoine de Saint-Exupéry’nin insanlığa adanan öyküsü 70’inci yıldönümünü kutluyor. Hayır organizasyonu Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Vakfı ortaklarından saat üreticisiIWC Schaffhausen bu vesileyle edebiyat tarihinin klasiğine iki özel edisyon ithaf etti: 270 parçayla sınırlı, kırmızı altın Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Edition “Le Petit Prince” (Ref. IW502802) ile 1000 parçayla sınırlı, paslanmaz çelik Pilot’s Watch Mark XVII Edition “Le Petit Prince” (Ref. IW326506).

 

petit-prince

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın