Okyanus

Jeff Koons Tasarladı: “Guilty”

Kıbrıslı Rum sanayici ve sanat koleksiyoncusu dakis Joannou, kendisine yeni bir yat yaptırmak için Jeff Koons ve İtalyan yat tasarımcısı Ivana Porfiri ile anlaştı. Kısa bir süre önce tamamlanan ve yüzen bir sanat eseri niteliğindeki yat kesinlikle nefes kesiyor.

35 metre uzunluğundaki ‘Guilty’ (Suçlu) Koons’un şu ana kadar tasarladığı en büyük proje olma özelliğine sahip. Birinci Dünya Savaşı’nda kullanılan İngiliz donanma gemilerinden ilham aldığı söylenen yatta poligonlar ve eşkenar dörtgenler de dahil olmak üzere geometrik şekiller cesurca kullanılmış. Sıradışı şekillerin ve zıt renklerin birlikte kullanımı akıllara pop art akımını getiriyor. Yatın iç bölümleri, dışa nazaran daha yumuşak bir tarzı yansıtıyor. Beyaz duvarlar, ilginç duvar resimleri, yatak odasında asılı ‘Feelings’ (Duygular) yazılı neon… Yat her yönüyle daha önce gördüklerimizden çok daha farklı bir havaya sahip.

Guilty-by-Jeff-Koons-and-Ivana-Porfiri-7 Guilty-by-Jeff-Koons-and-Ivana-Porfiri-6 Guilty-by-Jeff-Koons-and-Ivana-Porfiri-5 Guilty-by-Jeff-Koons-and-Ivana-Porfiri-3 Guilty-by-Jeff-Koons-and-Ivana-Porfiri-2 Guilty-by-Jeff-Koons-and-Ivana-Porfiri-4

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın