Yol

Karşınızda Lamborghini Veneno Roadster

Lamborghini, üstü kapalı versiyonuna göre daha fazla üretilecek, ancak buna rağmen daha yüksek bir fiyatla satışa sunulacak olan yeni süper otomobili Veneno Roadster’ı tanıttı.

Normal şartlarda üstü açık otomobillerin sürücünün arzusuna göre açılıp kapanabilen tavanları olur, ancak Lamborghini kesinlikle sıradan bir otomobil üreticisi olmadığını Veneno Roadster’ın tavanını tamamen kaldırarak gösteriyor. Roadster, Coupe versiyonunda da bulunan 750 beygir gücündeki 6.5 litrelik V12 motora sahip. Motorun ürettiği güç tekerleklere ISR şanzıman sistemi ile aktarılıyor ve 355 km/s maksimum hıza sahip olan Veneno Roadster 0’dan 100 km/s hıza yalnıza 2.9 saniyede ulaşabiliyor.

2014 yılında üretime sokulacak ve özel ‘’Rosso Veneno’’ rengiyle satışa sunulacak olan Lamborghini Veneno yalnızca dokuz adet üretilecek. Veneno Roadster’ın vergiler hariç satış fiyatı 4.5 milyon dolar. 

lamborghini_veneno_roadster_2lamborghini_veneno_roadster_3lamborghini_veneno_roadster_4lamborghini_veneno_roadster_5lamborghini_veneno_roadster_6

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close