Yol

Koenigsegg Agera Yılın Süper Arabası Ödülünü Aldı

Koenigsegg Agera İsveçli otomobil markası Koenigsegg’in ürettiği yüksek performanslı bir spor araba. Agera sahip olduğu tasarımın temel prensiplerini yine Koenigsegg’in ürettiği CX modeline borçlu.

Bu araç ilk kez seri üretime 2011 yılında geçti ve o zamandan bu yana tüm dünyadaki spor araba tutkunları tarafından sahip olduğu baştan çıkarıcı nitelikler nedeniyle ikonlaşan bir spor araba oldu. Trendleri takip eden ve hatta tekrar tanımlayan göz alıcı tasarımı ve müthiş yol performansıyla bu aracın neden bu denli sevildiğini ve birçoklarının rüyalarını süslediğini anlamamak mümkün değil. Yılın en iyi süper arabası seçilen Agera’nın herbir inçi aerodinamik yapısına uygun olması için özenle tasarlanmış, bu da önü segmentindeki diğer müthiş araçların bir adım önüne çıkarıyor.

Agera’nın en temel versiyonu ABD’de 165.000 $’a alıcı buluyor. Elbette tüm lüks aksesuarlarıyla birlikte bu aracın fiyatı 2.000.000 $’a kadar çıkabiliyor! En prestijli otomobil dergilerinden biri tarafından yılın süper arabası seçilen Agera görünen o ki otomobil tutkunlarının hayallerini süslemeye devam edecek.

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close