Yol

Lamborghini Ankonian Konsept

Münih Üniversitesi’nde öğrenim gören genç tasarımcı Slavche Tanevsky, Lamborghini Reventon’ı elden geçirerek  daha agresif ve benzersiz tasarım yaratmayı amaçlamış. Bu fikirin sonucunda Reventon ve Batmobile karışımı eşsiz bir konsept, Lamborghini Ankonian ortaya çıkmış.

Dış kaplama üzerindeki katmaların arasına gizlenmiş OLED farlar, Ankonian’a yırtıcı ve agresif bir görüntü kazandırıyor. Ankonian’ın yola oldukça yakın olması ve mükemmel aerodinamiği kusursuz bir sürüş zevki ve yol tutuş sağlıyor. Tanevsky, adını simsiyah tüyleri ve korkutucu görüntüsüyle ünlü bir boğa türünden alan Ankonian’ın tasarımı için Audi ve Lamborghini tasarım ekibinden de yardım almış.

Student of the Munich University Slavche Tanevsky decided to take the design of Lamborghini Reventon to the next level and give it a more aggressive and unique design. And created this aggressive mixture between the Reventon and a batmobile called Lamborghini Ankonian.

The car features OLEDs embedded between the surfaces which function as headlights and has a garnishing of GT proportions. The Lamborghini Ankonian gets his name from a bull type famous for black hair and in order to get this impressive look, its designer got some help from other professional designers from Lamborghini and Audi.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın