Yol

Lamborghini Urus Görücüye Çıktı…

Lamborghini, merakla beklenen yeni modeli Urus’u Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Urus’un, Cayenne’nin Porsche için yaptığı gibi, şirketin geleceğini güvence altına alabileceği tahmin ediliyor.

Yeni modelin ismi, Lamborghini geleneklerine uygun olarak yine ünlü bir boğadan alınmış. Urus, ustalıkla dizayn edilmiş ön şerit, havalandırılmış ön kaput ve LED farlar ile agresif bir tasarıma sahip. Bagaj kapağına monte edilmiş rüzgarlık, difüzör ve 4 çıkışlı egzos da aracın  dikkat çeken detalarından.

Urus’un içi birinci sınıf deri döşemeler ve karbon fiber malzeme ile donatılmış. Ayrıca ayarlanabilir araç grubu ve ön ve arka koltuklarda dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemleri de bulunuyor.

Resmi olarak açıklanmasa da Urus’un VW Grubu’nun yeni 4.0 litre twin-turbo V8 veya Bentley’nin 6.0 litrelik W12 motorunun revize edilmiş versiyonunu kullanması bekleniyor.

Şimdiden dünyanın çeşitli ülkelerinden siparişler alan Lamborghini Urus, 2016 yılında satışa sunulacak.

Lamborghini has officially unveiled the Urus concept, ahead of its debut at the Beijing Motor Show.

Named after the Aurochs bull – a large, wild ancestor of domestic cattle – the Urus is the spiritual successor of the LM002. It features aggressive styling with a prominent front fascia, a ventilated hood and LED headlights. There’s also a tailgate-mounted spoiler, a rear diffuser and a four-tailpipe exhaust system. Other highlights include an adjustable suspension and 24-inch wheels with a matte aluminum finish.

The cabin is luxuriously equipped with leather upholstery, a programmable instrument cluster and exposed “forged composite” carbon fiber. There’s also touchscreen infotainment systems for the front and rear passengers.

It could potentially use a modified version of the VW Group’s new 4.0-litre twin-turbo V8 or the 6.0-litre W12 which features in some of Bentley’s models.

The Urus  could be in showrooms by 2016 if feedback is positive.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın