Yol

Lexus RC Coupe Tokyo’dan Önce Karşımızda

Lexus yeni spor otomobil RC’nin ilk detaylarını ve görsellerini paylaştı. Yeni RC Coupe 20 kasımda Tokyo Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak.

2015 Lexus RC Coupe, özelikle gövde tasarımı ile IS Sedan’ın sportif bir versiyonuna benziyor. Yeni coupe, Lexus’un son zamanlarda bütün modellerinde kullandığı büyük ön ızgarasıyla Japon otomobil üreticisinin elinden çıktığını hemen belli ediyor. Dört kişilik coupe döşemelerinde kullanılan uyumlu renkler, kaliteli malzeme ve etkili aydınlatmasıyla iç mekanında da sportif havasını hissettirmeyi başarıyor. Sürücü kokpiti işletim ve ekran bölmelerine ayrılmış. Üst bölümde gösterge paneli ve yedi-inçlik navigasyon ekranı bulunurken orta konsolda Lexus’un özel olarak geliştirdiği  dokunmatik arayüz yer alıyor.

Tokyo’da 3.5 litrelik V6 ve 2.5 litrelik hibrit motor seçenekleriyle görücüye çıkacak olan Lexus RC Coupe’nin performans detayları hakkında henüz bir bilgi verilmiş değil. RC Coupe’nin bütün detaylarını öğrenebilmek için Tokyo Otomobil Fuarı’nı beklememiz gerekiyor.

Lexus_RC_002Lexus_RC_003Lexus_RC_005

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close