Yol

Montecarlo Automobile Rascasse

Monako, dünyanın en küçük ikinci ülkesi olmasına karşın Venturi ve Montecarlo Automobile gibi iki önemli otomobil üreticisine ev sahipliği yapıyor. Buram buram lüks kokan bir ülkede üretilen Montecarlo Automobile Rascasse adlı dört tekerlekli bu yol canavarının dünya çapında önemli bir etki yaratacağı kesin gibi görünüyor.

Monako GP pistinin ünlü bir virajından adını alan süper otomobilin kaputunun altında Rolls-Royce Silver Seraph’ta da kullanılan 5.4 litrelik V12 motor bulunuyor. Uzun bir süre önce geliştirilen 500 beygir gücüneki bu motor günümüz şartlarında bile etkileyici bir performansa sahip. Otomobil, motorunun hem benzinle hem de hidrojenle zenginleştirilmiş LPG ile çalışabilmesini ise İtalya’nın ünlü LPG araç sistemleri üreticisi BRC’ye borçlu.

Montecarlo Automobile Rascasse yalnızca 15 adet üretilecek, ancak bu 15 adetten birine sahip olma fırsatını kaçırırsanız sakın üzülmeyin çünkü Montecarlo Automobile şimdiden süper otomobilinin süperkompresör ve dört tekerlekten çekiş teknolojisine sahip hibrit bir versiyonunu üretmek için kolları sıvamış durumda.

Montecarlo-Automobile-Rascasse-3Montecarlo-Automobile-Rascasse-2Montecarlo-Automobile-Rascasse-4

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close