Gökyüzü

MTOsport Mini Uçak : Uçuş Keyfini ‘Hafife’ Alın

Resimde gördüğünüz aracın bir helikopter olduğunu sanmanız normal. Ancak MTOsport aslında tepesinde pervane bulunan iki kişilik bir mini uçak.

Almanya’da üretilen bu mini uçak ince manevra ve alçaktan uçma yeteneği ile daha büyük uçak ve helikopterlerin giremediği zorlu alanlara girebilmek için tasarlanmış. MTOsportlar büyük yatları bir çeşit eğlence amaçlı sivil uçak gemilerine çevirecek araçlar olarak düşünülebilir. Ancak MTOsport’u sadece bir eğlence aracı olarak düşünmek hata olur. Bu alet aynı zamanda Teksas Polis Departmanı tarafından suçla mücadele için aktif olarak kullanılıyor.

 

 

 

Tek başına ağırlığı 239 kg olan MTOsport 450 kg’a kadar havalanma kapasitesine sahip. Saatteki hızı 185 km’ye kadar çıkabilen araç havadan aheste gözlemler yapabilmek için ise hızını saate 36 km’ye kadar düşürerek 30 metreye kadar alçalabiliyor. Havalanmak için ise 50 ila 200 metre arasında mesafeye ihtiyaç duyuyor. Farklı zemin koşulları için tekerlekler yerine suya iniş takımları ayrıca monte edilebilir. Kokpitteki iki ayrı kontrol paneliyle tandem uçuş keyfini çıkarabileceğiniz MTOsport’un fiyatı ise 75,000 dolar.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın