Yol

Nefes Kesen Konsept: Espera Sbarro Eight

29 Eylül – 14 Ekim tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açan Paris Otomobil Fuarı 2012, tüm zamanların en iyi konsept araçlarından birini podyuma çıkardı.

Paris Motor Show 2012′de birbirinden etkileyici otomobiller görücüye çıktı. Bunlardan biri de, öğrenciler tarafından tasarlanan tüm zamanların en iyi konsepti olarak gösterilen Espera Sbarro Eight Concept adlı araç. Tasarım olarak görenleri 20. yüzyılın başlarına götüren ancak bunu modern malzeme kalitesi ve yüksek teknolojiyle gerçekleştiren bu özel otomobil, kaputunun altında son derece güçlü bir motor saklıyor.

Maserati üretimi 8 silindirli bir motora sahip olan Eight Concept, bu sayede 350 beygir güç üretiyor. Bu da onun geçmiş ile bağlarını hızla kopartan bir başka özelliği… Montbéliard Tasarım Okulu öğrencileri tarafından geliştirilen otomobil, görücüye çıktığı ilk günden itibaren otomobil tutkunlarının aklını başından almış durumda. Sadece 8 hafta gibi kısa bir sürede üretilen otomobilin tüm zamanların en iyi öğrenci projesi olduğu düşünülüyor.

Açık tekerlekleri, 1940’lı yıllara ait otomobillerde görmeye alışkın olduğumuz ön kaput tasarımı ve agresif havasıyla Espera Sbarro Eight, bir bilimkurgu filmden fırlamış gibi görünüyor. Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan, dünyaca ünlü birçok markanın en özel modellerini gölgede bırakan bu özel konseptin üretime geçip geçmeyeceği ise henüz belli değil.

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close