Yol

Nissan GT-R Nismo Los Angeles’ta Görücüye Çıktı

Nissan, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda performans otomobilleri serisi Nismo’nun yeni üyelerini tanıttı. Şovun yıldızı, hiç şüphesisiz, 2015 GT-R Nismo oldu. Nissan’ın tanıtımında altı Olimpiyat altını sahibi Jamaikalı atlet Usain Bolt da hazır bulundu.

2015 GT-R’ın özel versiyonu olan Nismo GT-R’ı pistlere uygun bir hale getirirken trafikte kullanılabilirlik özelliğini de koruyor. Aerodinamik verimliliği arttırmak için revize edilmiş alt ön ve arka tamponlar, yan etekler ve büyük arka kanat hemen göze çarpan detaylar. İç kısımda da kırmızı dikişli özel süet Nismo spor koltuklar, yeniden tasarlanmış direksiyon simidi, pedallar, göstergeler ve vites topuzu öne çıkıyor.

GT-R serisindeki en hızlı model olan otomobilin kaputunun altında 600 beygir gücü ve 481 p-f tork üreten 3.8 litrelik V6 motor bulunuyor. 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 2.4 saniyede ulaşabilen Nissan GT-R Nismo bu özelliğiyle 911 Turbo ya da Ferrari 458 Speciale de dahil olmak üzere piyasadaki hemen hemen tüm otomobillerden daha önde. Nissannews.com’un haberine göre GT-R Nismo 2015 GT-R kadrosundaki dördüncü model olacak.

nismo_ Nismo-LA-Auto-Show-Usain-Fred-01

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close