Gayrimenkul

Qent İstanbul projesinde metrekare fiyatı 8 bin dolar

Hayata geçirdiği lüks konutlarla dikkati çeken TOYA, İstinye sırtlarına kondurduğu “Porsche design” lüks konutlardan oluşan Qent İstanbul projesiyle dikkat çekiyor.

 

İstanbul’da lüks konut arzının fazla olmadığını, bu alandaki açığı da butik ve kaliteli projeler inşa ederek kapatmak istediklerini dile getiren TOYA Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Topaloğlu, Porsche Design’in Türkiye’ye ilk defa bu projeyle girdiğine dikkat çekti. Farklı kategorilerde projeler hayata geçirmelerine rağmen lüks konutta da önemli bir marka olmak için çalıştıklarını ifade eden Topaloğlu, bu alanda çıtayı oldukça yükseğe koyduklarının altını çizdi.

 

Akıllı ev sistemi uygulanacak

Qent İstinye projesinin tasarımına imza atan Porsche Design, dairelerde üç farklı dekorasyon alternatifi sunacak. Türkiye’nin en prestijli mimarlık ofislerinden biri olan Tabanlıoğlu Mimarlık imzasını taşıyan Qent İstinye projesinde kullanılan malzemelerdeki kalite ve tasarımının yanı sıra fiyatlarıyla da öne çıkıyor. Dairelerin metrekare fiyatlarının 8 bin ile 12 bin dolar arasında değiştiği projede 1 milyon dolardan başlayan fiyatlar 4.5 milyon dolara kadar yükseliyor. Her türlü rezidans hizmetinin verileceği projede akıllı ev sistemlerinin yanı sıra modüler mutfaklar uygulanacak.

 

Fiyatlar 1 milyon dolardan başlıyor

Peki, Dilek Gayrimenkul ve TOYA ortak girişimiyle hayata geçirilen Qent İstinye projesi nerede? Qent İstinye, Boğaz’ı tepeden gören İstinye’nin en müstesna yerlerinden birinde, 3 bin 70 metrekarelik bir arsa üzerinde yükseliyor. Toplamda 21 adet ultra lüks daireden oluşan Qent İstinye projesinde metrekare fiyatları 8 bin ilâ 12 bin dolar arasında değişiyor. 122 ile 395 metrekare arasında 1+1 ile 4+1 tipindeki dairelerin bazılarının loft olarak planlandığı Qent İstinye projesinde fiyatlar ise 1 milyon dolar ile 4,5 milyon dolar arasında değişiyor. Şu ana kadar yüzde 30’luk bir satış oranı yakalayan Qent İstinye projesinin teslim tarihi ise 2013 yılı sonu olarak tahmin ediliyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın