Zaman

Richard Mille RM 39-01 Automatic Aviation E6-B

Geçtiğimiz sene RM 039 Tourbillon E6-B Aviation’ı tanıtan Richard Mille, 1,000 parçadan oluşan ve son derece karmaşık bir yapıya sahip olan yeni tourbillon saati ile lüks saat tutkunlarının karşısına çıktı. İlhamını direkt olarak 1930’larda Teğmen Philip Dalton’un tasarladığı E6B’den alan bu özel saat, teknolojik özellikleriyle küçük boyutlu bir uçuş navigasyon aleti olarak kabul edilebilir.

Zemin hızı, uçuş süresi, yakıt tüketimi, yükseklik ve rüzgar etkileri gibi göstergeleri bulunan yeni saatin pilotların gözdesi olacağı kesin. Son derece etkileyici ve kullanışlı bu özelliklerinin dışında RM 39-01 Automatic Aviation E6-B tarih göstergesi ve alarm özellikleriyle ve etkileyici tasarımıyla da günlük kullanım için son derece uygun. RM 39-01 Automatic Aviation E6-B’nin kalbinde geri dönüşlü kronograf özellikli RMAC2 otomatik hareket mekanizması yer alıyor. 62’si yakut olmak üzere toplam 620 parçadan oluşan bu hareket mekanizmasının 50 saatlik güç rezervi bulunuyor.

İsviçre’de düzenlenen Baselworld 2013 saat fuarında tanıtılan RM 39-01’in önümüzdeki aylarda satışa sunulması bekleniyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın