Yaşam

Romantik Hotel Markusturm – Rothenburg ob der Tauber, Almanya

Ortaçağ kasabası Rothenburg ob der Tauber’in en güzel noktalarından birinde 1264 yılında inşa edilmiş bir gümrük dairesi binası bulunuyor. 13. yüzyılda, hayatına gümrük dairesi ve şehir savunma duvarının ayrılmaz parçası olarak başlayan Markustrum, aradan geçen yıllarda önce bir hana, sonraları ise günümüzde de hizmet vermekte olduğu küçük ve lüks bir otele dönüştü.

Şehrin en popüler köşelerinden birinde, Tauber Köprüsü’ne kısa bir yürüme mesafesi uzaklıkta bulunan hotel 4 nesildir aynı aile tarafından işletiliyor ve Romantik Hotels and Restaurants International grubunun bir üyesi. Otelin bulunduğu alandan şehrin en önemli noktalarından olan Pazar Meydanı’na, Belediye Binası Kulesi’ne ve Bebek ve Oyuncak Müzesi’ne rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Romantik Hotel Markusturm’da 25 oda bulunuyor. Oteldeki bütün odalarda düz ekran tv, uydu bağlantısı ve oturma bölümü yer mevcut. Tarihi bir binaya sahip olan otelin birçok odasında antika mobilyalar yer alıyor. Ekspress giriş ve çıkış hizmeti, bebek ve çocuk bakıcılığı ve vale park uygulaması, otelin müşterilerine sunduğu imkanlardan bazıları.

Otelin retoranında, en seçkin ve lezzetli şarapların yanı sıra, üç farklı çeşit ev yapımı bira da servis ediliyor. Romantik Hotel Markusturm, Rothenburg ob der Tauber’i ziyaret edecekler için mutlaka akılda tutulması gereken bir konaklama seçeneği.

Romantik Hotel Markusturm-1 Romantik Hotel Markusturm-2 Romantik Hotel Markusturm-3

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın