Okyanus

Rupert Murdoch’un Yatı 29.7 Milyon Dolara Alıcı Buldu

New Corp ve 21st Century Fox’un sahibi, medya patronu, milyarder iş adamı Rupert Murdoch, dört aydan kısa bir süredir satılık listesinde bulunan 56 metre uzunluğundaki yelkenli süper yatı Rosehearty 29.7 milyon dolara alıcı buldu. Dünyanın en büyük 25 yatından biri olan Rosehearty, 2006 yılında İtalya merkezli Perini Navi tarafından Rupert Murdoch için özel olarak inşa edilmişti.

Yatın iç tasarımı, devamlı müşterileri arasında Valentino, Karl Lagerfeld ve Calvin Klein gibi ünlü modacıların da yer aldığı ünlü Fransız iç tasarımcı Christian Liaigre’nin imzasını taşıyor. Yatta, 5 yatak odası, bir yemek odası, spor ve eğlence salonu bulunuyor. Su kayakları, dalış setleri ve diğer su sporları aksesuarları da yatın satışıyla birlikte yeni sahine veriliyor. Rosehearty, 13 deniz mili hıza kadar ulaşabiliyor. Bu özelliği yatı okyanus ötesi yolculuklar için de ideal kılıyor.

rupert-murdoch-rosehearty-2 rupert-murdoch-rosehearty-3 rupert-murdoch-rosehearty-4 rupert-murdoch-rosehearty-5 rupert-murdoch-rosehearty-6 rupert-murdoch-rosehearty-7

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın