Yol

Sadece Bir Adet Üretilen Lamborghini Konsepti Satışta

Lamborghini Pregunta 1998’de sadece bir adet olacak şekilde üretilmişti. Lüks araba markalarının eşsiz versiyonlarını dizayn eden Carrosserie Heuliez-Torino tarafından Lamborghini’nin Diablo V-12’sinden yola çıkarak üretildi Pregunta. Pahalı araba koleksiyoncuları bu eşsiz aracı satın almak için birbirleriyle yarışmaya başladılar.

Her ne kadar Lamborghini 1998’de Audi’ye satılmış olsa da bu Pregunta’nın ününü kötü yönde zedelemedi. Tam da bu satıştan evvel Lamborghini’den bir grup ve ünlü tasarımcı bir araya geldiler ve bu müthiş aracı yaratmak üzere anlaştılar. Çalışmalar başarıyla sonuçlandı ve sürecin nihayetinde ortaya bu mükemmel otomobil çıktı. Daha sonra Fransız firması Autodrome tarafından satın alınan araba şimdi satışa çıkarıldı.

V-12 530HP’lik motoru bulunan araç maksimum 333 km/s hıza çıkabiliyor ve 100 km/s hıza çıkması 20 saniyeden fazla almıyor. Araç dizayn ve yaratım aşamasında ilhamını Dassault Rafale jetlerinden almış. Uçağı süsleyen dış boyanın aynısı kullanılmış Pregunta’da. Ayrıca otomobilin yeniden dizayn edilmiş bi havalandırma sistemi, tam elektronik F1 tipi Marelli cihazları, Schrott emniyet kemerleri, fiber optik aydınlatması, arka görüntü kamerası, CDI’ı, GPS sistemi ve uçak kokpitini andıran bir kokpit dizaynı var.

Aracın 2.1 milyon $’dan satılması planlanıyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın