Okyanus

Sudaki Mercedes: Arrow460 Granturismo

Alman otomobil üreticisi Mercedes Monaco Yat Fuarı’nda yaklaşık 12 ay önce ilk çizimleriyle karşımıza çıkan yeni yat projesi Arrow460 Granturismo’nun son planlarını deniz tutkunlarıyla paylaştı.

İngiltere merkezli Silver Arrows Marine tarafından inşa edilecek olan 14 metre uzunluğundaki yat uzun ve zarif çizgileri ve markanın spor sedanı CLS’inkini andıran kıvrımlı ravanıyla Mercedes’in tasarım dilini tam olarak yansıtıyor. Yatın nubuk döşeme mobilyalı ve okaliptüs kaplamalı  lüks kabini 10 yolcuyu rahatlıkla misafir edebilecek genişlikte. Klima, ses ve video sistemi, buz makinesi ve şarap mahzeni iç kısımda bulunan diğer lüks donanımlar.

Motor blogu da Arrow460 Granturismo’nun tasarımı kadar etkileyici. Yatın son versiyonunun kalbinde toplamda 480 beygir gücündeki iki adaet Yanmar dizel motor bulunması bekleniyor. Motor ürettiği bu güç ile yat açık denizlerde saatte 30 deniz mili hızla yol alabiliyor. 

İlk teslimatları 2105 yılında gerçekleştirilecek olan Arrow460 Grantursimo’nun satış fiyatı vergiler hariç 1.25 milyon euro.

arrow460-granturismo_1arrow460-granturismo_2arrow460-granturismo_4arrow460-granturismo_8

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın