Zaman

Ulysse Nardin’den Game of Thrones Konseptli Saat

Ulysee Nardin lüks saatler alanında önde gelen dünyaca ünlü firmalardan biri. Genelde markanın geçmişteki dizaynlarında soyut tasarımlara yer verdiği pek görülmüş bir şey değildi. Markanın yaratıcılığı genelde klasik temaları tekrar yorumlamak noktasında belirginleşirken saatleri birbirleriyle benzer estetik normlara sahipti. Meşhur saat firması şimdiyse dünyaca ünlü kitap ve TV dizisi Game of Thrones (Taht Oyunları) için bir saat üretti. İsmini kitaptak geçen Gece Bekçileri’nden (Night’s Watch) alan saat markanın HBO ile birlikte ürettiği bir ürün olarak piyasaya çıktı. Kitabı ya da diziyi seven ya da hayran olanlar için saat dünyasından bir benzerine daha erişemeyecekleri bu saatten sadece 25 adet üretildi ve herbirine 10.500 $ fiyat biçildi.

Ulysee Nardin’in ürettiği saat 45.8 mm. Genişliğinde bir kadrana sahip. Paslanmaz çelikten imal edilmiş kadran mat siyah tonlarında renklendirilmiş. Kadranın ön yüzü paslanmaz çelikten ve gri renkte tasarlanmış. Her bir saati gösteren işaretler ile akrep ve yelkovanın uç kısımları ise kırmızı renkte dizayn edilmiş.

Serinin hayranları için ağızlarının sularını akıtacak bu saatler yüksek fiyatı ve sınırlı sayıda koleksiyon objeleri olmalarıyla birçok hayranı mutsuz edecek gibi duruyorlar.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın