Zaman

Vacheron Constantin – Overseas Chronograph

Vacheron Constantin’i saat severler arasında bilmeyen yoktur sanıyoruz ki. Bu ünlü marka geçtiğimiz aylarda takipçilerinin gözünden kaçmayacak bir güncelleme yaptı. Halihazırda sevilen bir seri olan Overseas Chronograph modelini güncelleyen Vacheron Constantin, 1996’da piyasaya sürdüğü ve kısa zamanda beğeni toplayan bu modeli yeniden favorileri arasında üst sıralara yerleştirmeyi amaçlıyor.

Kadranında yer alan ikonik Malta haçı ve mekanik sistemini koruyan karakteristik demir kafes ile serinin klasik özelliklerini koruyan bu model, aynı zamanda suya da dayanıklı. Yaklaşık 150 metrelik derinliklerde dahi su almama özelliğini koruyor. Diğer bir özelliği ise ergonomik olarak tasarlanan çelik kordonu. Spor saatlerin vazgeçilmezlerinden olan çelik kayış, Overseas Chronograph modeli için de oldukça uyumlu bir tercih olmuş.

42 milimetrelik kadranı, mavi renkte üretilen yüzeyi ve 18 karat altından yapılan saat işaretleri ile göze hitap eden bu modelin arkasında ise incelikli bir mekanik system var. 40 saate kadar dayanan güç sistemi ile donatılan modelin yüzünde saat, dakika göstergelerinin yanı sıra günün tarihini saat 12’de gösteren bir mekanizma yer alıyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın