Zaman

Vacheron Constantin’den At Yılına Özel Tasarımlar

Çin takvinine göre hala yılan yılındayız. Önüzdeki şubat ayında yılan yılı sona erecek ve yerini at yılına bırakacak. Çin takviminin yeni yılı için özel olarak hazırlanan lüks ürünler şimdiden sergilenmeye başlandı. Bunlardan biri de İsviçreli ünlü saat üreticisi Vacheron Constantin’in özel Legend of the Chinese Zodiac adlı saati.

Markanın Métiers d’Art koleksiyonunda yer alacak olan saatin her biri yalnızca 12 adet üretilecek pembe altın ve platin olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Her iki saat de Çin’in geleneksel kağıt kesme sanatı Jianzhi’den izler taşıyor. Geleneksel sanat kendisini 40 mm çapındaki kasada göstermezken kadran üzerine emaye ve el işlememlerindeki ince işçilikte karşımıza çıkıyor. Klasik Çin ikonografisindeki önemli simgelerden biri olan yaprak işlemeleri o kadar başarılı ki bambu dalları ve yapraklar sanki kadranın üzerinde havada asılı duruyormuş gibi görünüyor. Saatin en dikkat çekici noktası tabii ki inanılmaz detaylarıyla öne çıkan at figürü.

Saatin kalbinde, zamanı ve tarihi farklı bir şekilde gösteren, mekanik kendinden kurmalı Kalibre 2460 G4 hareket mekanizması yer alıyor. Saat, dakika, gün ve tarih göstergeleri için kadranda yer alan küçük kutucuklar kullanılıyor.

Vacheron Constantin-3 Vacheron Constantin-2 Vacheron Constantin-1

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın