Zaman

Van Cleef & Arpels Midnight Planétarium Poetic Complication

Dünyaca ünlü lüks mücevher ve saat üreticisi Van Cleef & Arpels, yeni saati  Midnight Planétarium Poetic Complication’ın tasarımı için Hollandalı saat üreticisi Christiaan van der Klaauw ile ortak bir çalışma yürüttü.

Midnight Planétarium Poetic Complication’da, üzerlerinde çıplak gözle de görülebilen altı gezegeni simgeleyen küçük kürelerin bulunduğu altı döner disk yer alıyor. Farklı hızlarda hareket eden bu diskler altı gezegenin (Dünya, Merkür, Venüs, Mars, Jupiter ve Satürn) güneş etrafındaki dönüşlerini gerçek zamanlı olarak tamamlıyor.

Saatin üstünde, pembe altın, quartz kristal ve farklı değerli ve yarı değerli taşlar bulunuyor. Toplamda 396 parçadan oluşan saatin kalbinde, Roger Dubuis imzası taşıyan RD821 hareket mekanizması yer alıyor. Van Cleef & Arpels Midnight Planétarium Poetic Complication’ın 258,000 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

van-cleef-arpels-midnight_planetarium-b_0 van-cleef-and-arpels-midnight-planetarium-poetic-complication-watch-profile van-cleef-and-arpels-midnight-planetarium-poetic-complication-watch-dial AstronomiePoetique-01-Planetarium-SavoirFaire-05-HD

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın