Yol

Van Hulsteijn’den Lüks Bisikletler

Yedi yıl önce, iç tasarım odaklı bir tasarım ofisi olarak kurulan Hollanda’lı bisiklet üreticisi Van Hulsteijn, yeni  lüks bisikletleriyle karşımızda.

Van Hulsteijn, kişisel kullanım için bir prototip üretmişti.  Bu prototipin büyük ilgiyle ve beğeniyle karşılanmasından sonra Herman van Hulsteijn ve ekibi seri üretime geçme kararı aldı.

Firmanın en önemli modeli Vanhulsteijn, Sturmey Archer marka vites sistemine sahip, paslanmaz çelikteneğimli şaşisiyle gerçekten çekici bir bisiklet.

Van Hulsteijn’İn lüsk bisiklet koleksiyonunda, klasik model Cyclone Van Hulsteijn’in yanısıra Paris, Woody ve Blue Fixie gibi özel dokunuşlar ve estetik inceliklere süslü birçok farklı model bulunuyor.

Holland’s bicycle company Van Hulsteijn founded seven years ago as a design studio with the focus on interior design now produces this extravagant bike.

When Van Hulsteijn built a prototype of this bike for personal use 2 years ago people started asking obsessively were it came from and only then Herman van Hulsteijn and his team decided to start manufacturing a line of bikes.

The Vanhulsteijn Bicycle is one beautiful curvy bike built with stainless steel, a two-speed Sturmey Archer kick shift and three-speed coaster brakes.

Apart from the classic Cyclone Van Hulsteijn also has several specialty designs such as the Paris, Woody and Blue Fixie — all loaded with custom touches and aesthetic niceties.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Check Also

Close