Zaman

Zenith Christophe Colombe Hurricane Grand Voyage

Zenith, Christopher Columbus koleksiyonu yeni bir saat ile genişletti. Lüks saat üreticisi, emaye arka kapağında bulunan gravür ve mikro işlemelerle dikkat çeken ve sınırlı sayıda üretilen yeni saati ile ünlü kaşife bir kez daha saygılarını sunuyor.

Hurricane ile aynı 45mm kırmızı altın kasaya sahip olan Grand Voyage, mekanik açından da bir farklılık göstermiyor. Saatin jiroskopik mekanizmasının etrafında Columbus’un elle işlenmiş bir portresi ve bir sekstant bulunuyor. Bu işlemelerdeki detay kalitesi gerçekten inanılmaz boyutlarda. Bu iki gravürün üstünde Columbus’un 1492 yılındaki yolcuğuna çıktığı gemisi Santa Maria yer alıyor. Geminin yelkenlerinde kırmızı haçlar yer alırken bir yelkende Zenith yıldızı bulunuyor.

Zenith Christophe Colombe Hurricane Grand Voyage’ın kadranı, zincirli ve çift başlı sabit kuvvet sistemi ve saatte 36,000 titreşimle çalışan sürekli yatay tutan gimbal kafesi gibi saatin en önemli özellikleri öne çıkarak şekilde tasarlanmış.

Yalnızca 10 adet üretilen bu muhteşem saatin fiyatı tam 353,000 dolar.

Zenith-Christophe-Colombe-Hurricane-Grand-VoyageZenith-Christophe-Colombe-Hurricane-Grand-Voyage-Zenith-Christophe-Colombe-Hurricane-Grand-Voyage-1Zenith-Christophe-Colombe-Hurricane-Grand-Voyage-2

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın