BrandnewsZaman

1930’lardan Gelen Mavi Bir Rüya: Breitling Navitimer 8 B01

George Kern’in Breitling’in yeni dönem yönetimini devralmasından sonra piyasaya sürülen ilk saat olma özelliğini taşıyan  Breitling Navitimer 8 B01, ismini 1930 yılında Fransa Huit Aviation Department adına üretilen modelden almış. Huit Fransızca’da 8 anlamına geliyor. Ayrıca bu özelliğiyle saatin 8 günlük güç rezerv süresine de atışta yapıldığı belirtiliyor.

43mm çapında ve 14.5mm kalınlığında paslanmaz çelikten tasarlanan bir kasası bulunan Breitling Navitimer 8 B01, su geçirmezlik derecesi 100 metre. Bu da günlük kullanım için oldukça yeterli bulunuyor. Kasanın iki yüzünde çizilmelere karşı önlem olarak safir kristal camlar kullanılmış.

Modelin vintage tarzı, ön yüzünde yer alan bozuk para kenarlı dönebilen bezel sayesinde ilk bakışta göze çarpıyor. Aynı şekilde saatin bu nostaljik havasına eşlik eden piston tarzı kronograf butonları da kasanın sağ tarafında yer alan saatin logolu büyük kurma koluna eşlik ediyor.

Oldukça sade tasarlanan kadran kısmı göz yormuyor. Saatin zemininde ise dingin bir hava veren mavi tonu seçilmiş. Zeminde yer alan ve okunması gereken tüm noktalara ise beyaz renkle vurgu yapılmış.

Markanın kendi tasarımı olan Caliber Ref. B01 ile hayat bulan Breitling Navitimer 8 B01, 70 saate kadar güç rezervi süresi sunuyor. 46 taşlı ve otomatik kurgulu olan mekanizma 4Hz frekansında çalışıyor.

Breitling Navitimer 8 B01’in kayış kısmı da oldukça dikkat çekici. Markayla bütünleşen kalın dikişleri olan kayış timsah derisinden üretilmiş. Lacivert rengin seçildiği kayışın uç kısmında ise paslanmaz çelik olan bir tokası bulunuyor.

Markanın müdavimlerini kendine kilitleyen bu saatin satış fiyatıysa, 7100 İsviçre Frangı olarak belirlenmiş.

Similar Articles
Bulgari'nin Özel Modeli : Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater CarbonUçan Taksi Cora Test Uçuşlarına BaşladıDünyanın En Pahalı ve Lüks Özel JetleriGüzel Bir Kolyeden Daha Fazlası: Türly Utility KolyeDango'dan Doğa Tutkunları İçin EDC Taktik CüzdanDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles