Yol

2013 Honda Goldwing

Honda Gold Wing, tüm dünyadaki motosiklet tutkunlarının arzuladığı bir modeldir. Sürücülerin hayallerini gerçekleştirmesini sağlayan Gold Wing, konfor, güvenilirlik ve performansın standartlarını belirler…

‘Touringlerin Kralı’ olarak adlandırılan Gold Wing, sınıfındaki diğper motosikletlerin sürekli olarak karşılaştırılmaya tabi tutulduğu bir motosiklet. Suzuki CavalcadeYamaha Venture Royal ve Kawasaki Voyager 1200 gibi modeller, her zaman Fold Wing’in standartlarına ulaşmaya çalıştılar. Bu motosikletlerden bazıları Gold Wing’den daha hızlı, bazıları daha iyi bir yol tutuşa, bazıları ( göreceli olarak ) daha şık bir görünüme sahip olabilir, ancak şu ana kadar hiçbir motosiklet ‘Kral’ın 35 yıllık egemenliğine son veremedi.

Mükemmelliğin zirvesindeki Gold Wing, 2013 yılında da fazla bir değişikliğe ihtiyaç duymuyor. Kusursuz tasarımı ve altı silindirli 1800 cc motoru 2012 versiyonuyla aynı. Yenilenmiş navigasyon sistemi, entegre iPod bağlantısı, Add XM®,  XM® NavTraffic® , NavWeather™ teknolojileri ve bilgisayarınızda hazırladığınız gezi rotalarınızı navigasyona yükleyebilme, bu rotaları arkadaşlarınızla paylaşabilme, yeni rotalar indirebilme özelliği, 2013 Honda Gold Wing’e eklenen önemli detaylar.

Motosikletin surround ses sistemi de geliştirilmiş. Hava yastığı sistemi de 2012 modelinde de olduğu gibi opsiyonel. Gold Wing’in dünyanın ilk hava yastığı sistemine sahip motosikleti olduğunu hatırlatmamıza gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu büyüklükleti bir motosiklet için olmazsa olmaz olarak kabul edilen ABS fren sistemi, Gold Wing’in standart özelliklerinden.

Honda Goldwing, kesinlikle bir klasik. Bir motosikletin 10 sene boyunca üretilmesi pek görülen bir şey değildir, 30 yıllık bir üretim süreci ise hemen hemen hiç bir modele nasip olmaz. Kawasaki Z-1’İ drag yarışlarında geçmek amacıyla tasarlanan ve tüm zamanların en iyi Touring’ine dönüşen Gold Wing, 2001 yılında beri şu anki formuyla üretiliyor ve motosiket tutkunlarının rüyalarını süslemeye devam ediyor.

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın