Yol

2014 Moto Guzzi California

İtalyan motosiklet üreticisi Moto Guzzi, California modelini 40 yıldan uzun bir süredir üretiyor. Bu kadar uzun süredir piyasada olan bir modelin zaman zaman bazı değişikliklere uğraması şaşırtıcı değil. Yeni California, farklı bir görünüm ve daha güçlü bir motor ile karşımızda.

Piaggio’nun ürettiği en yeni elektronik donanıma sahip olan motosiklet, teknolojik açıdan piyasadaki en gelişmiş ‘cruiser’ olarak görülüyor. Motosiklet meraklıları bu denli gelişmiş bir teknolojik donanımı ancak spor ya da adventure-tourer motosikletlerde bulabiliyordu. Yeni California’da üç seviyeli çekiş kontrol sistemi, cruise kontrol ve üç farklı sürüş modu bulunuyor. LED arka far, poli-elipsoid ön far, LED gündüz farı, ABS fren sistemi ve dört pistonlu Brembo kaliperler motosikletin diğer etkileyici donanımlarından. Klasik görüntüsünü modern teknolojisiyle birleştiren California, Custom ve Tourer olmak üzere iki farklı versiyona sahip.

Boylamasına monte edilmiş 1380cc 90 derece V-Twin motora sahip olan California, Avrupa’nın en büyük twin motoruna sahip olma unvanını elinde bulunduruyor. Elastik-kinetik destek sistemi ve mükemmel kauçuk darbe yutucularıyla sarsıntısız ve titreşimsiz bir sürüş sunuyor. California’nın motoru 6,500 devirde 95.2 beygir gücü ve 88.5 lb-ft tork üretiyor.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın