BrandnewsZaman

2018’de Saat Modası Nasıl Olacak?

Erkeklerin en çok kullandıkları takı şüphesiz ki saatlerdir. Bazılarında bir tutku haline gelen saatlerinde kendilerine göre bir moda çizgisi vardır. 2018 yılında saatlerde göze çarpan en büyük özellik sadeleşiyor olması.

Bu yıl lüks saatlerde en dikkat çeken özellik nostaljik kasalı saatlere olan benzerlik. Bir çok lüks saat firmasının 2018 koleksiyonunda nostaljik kare kasa modeller yerini aldı. Diğer taraftan markalar arasında en ince saati üretme yarışı başladı. Bu yarışta en öne kimin geçeceği henüz belli olmazken, beylerin kollarında ince yapılı ama mekanizma parçası artmış olan saatler yerini almaya başladı.

Lüks saat markaları da bu sene teknolojiden payını aldı. Bir çok saat firması akıllı saat üretimine geçti. Klasik tarzıyla gönüllere taht kurmuş markalar bile çağa ayak uydurmak için yeni tasarımlı akıllı saat yarışına girdi. Bu çok işlevli akıllı saatlerse teknoloji tutkunlarının yeni oyuncağı halini aldı. 2018 Mart da yeni çıkacak modellerle birlikte bu saatlere olan ilginin nasıl olacağı daha da netleşecek.

2018 yılında marka iş birlikli ortak tasarım saatleri de sık sık kollarda görüyor olacağız. Limitli sayıda üretilen bu modeller saat tutkunları arasında da ilgiyle karşılanacak.

Bu yıl kasada sayısı artan tourbillonlu saatler de dikkat çekiyor olacak. Bu saatler gizli kasalar içinde saati daha da zarifleştirecek bir görünüm sağlayacak.

Deri kordonlu saatler bu yıl en çok tercih edilen saatler olacak. Modası her daim devam eden deri kordon dokusu, kullanım rahatlığı ve bileği kavrayışıyla saat tutkunlarının vazgeçilmezi olacak. Deri kordona uygulanan ince işçilikse bu saatleri daha da dikkat çekici kılacak.

Lüks saat markaları klasik modellerini çıkarmayı sürdürecek. Ancak yeni tarzda kasalar da bu yıl koleksiyonlarda yer bulacak. Böylece farklılık seven saat tutkunları da yakalanacak. Yeni saat tasarımlarıysa kapalı kadran şeklinde olacak. Bazı markalar farklı ve dikkat çeken tasarımlarıyla görücüye çıkacak.

Farklı renkteki saatler bu yıl yine vitrinlerde olacak. Ancak en çok mavi-gri ve sarı-yeşil tonları ilgi görecek. Markaların özel günler için hazırladıkları koleksiyonlarda renk farklılığı daha çok öne çıkacak.

Similar Articles
Elektrikli Spor Otomobil Jaguar I-PACE ConceptLüks Otomobilin Yeniden Tanımlanmış Hali: Jaguar XJYeni Jaguar F-TypeSaf Bir Mutluluk Hissi: Jaguar F-PACEJaguar XFDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles