Yol

50. Yıla Özel: Shelby Cobra 289 FIA 50th Anniversary Edition

Shelby American, Shelby Cobra’nın FIA yarış dünyasına adım atmasının 50. yılını kutlamak için Shelby Cobra 289 FIA 50th Anniversary Edition adını verdiği sınırlı sayıda üretim bir Cobra tasarladı. İlk kez 1964 yılında sahneye çıkan küçük bloklu FIA versiyonu Cobra, yaklaşık on yıl boyunca Corvette, Jaguar ve Aston Martin gibi önemli rakiplerini birçok farklı yarış platformunda geride bırakmayı başarmıştı.

1960’lı yıllarda yarış pistlerini domine eden orijinal versiyon baz alınarak tasarlanan yeni Cobra yalnızca 50 adet üretilecek. Viking Mavisi gövde boyasına ve Kutup Beyazı FIA çizgilieri ve kapı dairelerine sahip olan Shelby Cobra 289 FIA 50th Anniversary Edition, siyah deri döşemeleri, özel yıldönümü rozetleri, orijinal stildeki elektrostatik toz boyalı jantları ve sökülebilir direksiyonuyla dikkat çekiyor.

Yeni Cobra’da motor ve şanzıman bulunmuyor. Fiberglass versiyonu 94,995 dolar, alüminyum gövdeli versiyonu ise 159,995 dolarlık fiyatla satışa sunuluyor. Fiyatlara vergiler, motor ve şanzıman dahil değil.

cobra-1 Cobra-2 cobra-3

Similar Articles
Weineck Cobra 780 CUI Limited EditionLexus RC F Coupe Detroit’te Görücüye ÇıktıToyota FT-1 Concept Detroit’te TanıtıldıMonster ve Lamborghini’den Yeni AnlaşmaJon Olsson’un Sıra Dışı Audi RS6 Station Wagon’uDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A SpeedsterLamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound  
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın