GuideHotel

Karayiplerin En Lüks Oteli Ladera

Vazgeçilmez tatil adreslerinden biri olan Karayipler’de oteller lüks hizmet için birbiriyle yarışır. Çünkü bu onlara daha çok konuk kazandıracaktır.

Karayiplere gelince lüksü tanımlamak biraz güçleşebilir. Karayipleri ziyaret edenler hem lüks kavramında gelenekselleşmiş hizmetleri almak hem de yerel kültürü, yerel toplulukları ve çevreyi de bu lüksün içine dahil etmek ister. Ancak Ladera ilk görüşten itibaren lüksün sözlükteki anlamını baştan yazdıracak nitelikte ve güzelliktedir.

Yalnızca yetişkinler için hizmet veren Karayiplerin efsanevi otellerinden biri olan Ladera, Saint Lucia’daki Pitons’un üstüne konuşlanmıştır.

İlk kez 1972 yılında konuklarını ağırlamaya başlayan bu otel, 1992 yılında ise tatil köyü şeklinde çalışmaya başlamıştır. Bu muhteşem otelin en büyük özelliği 3 duvarlı oluşudur. 4’üncü duvarın olduğu kısım boştur. Ancak bu boşlukta kusursuz bir Karayipler manzarası yer almaktadır. Açık duvar mantığıyla tasarlanan süit konsepti konutlarına unutulmaz bir manzara sunar.

Unesco tarafından Dünya Mirası Sit Alanı içinde bulunan ve deniz seviyesinden 1100 metre yükseklikte bulunan bu lüks otelde 37 lüks süit yer almaktadır.Üstelik bu süitlerden bazılarının gezegendeki herhangi bir otelden daha muhteşem bir manzaraya sahip olduğu dile getirilir. Tüm süitlerde özel bir havuz bulunmaktadır. Ladera Resort’ün en iddialı süiti ise Paradise Ridge Suites’dir.

Ladera Resort bünyesinde hizmet veren Dasheene restorandaki yerel lezzetlerin ağırlıklı olduğu muhteşem menü karşılaşabileceğiniz en güzel yemeği size sunmaktadır.

Otelin genelinde el işçiliği hakimdir. Odalardaki ahşam işlemeler, özenle hazırlanmış ahşap oymalar ve ahşap ağırlıklı mobilyalar otele otantik bir hava katmaktadır.

Otel her şeyiyle özgün olarak tasarlanmıştır. Doğallıktan uzak olan tek bir ayrıntı bile yoktur. Ladera’nın sizde uyandıracağı en büyük his, sakinlik ve tabiatla iç içe olmanın getireceği huzurdur.

Similar Articles
Farklı Kültürlerin Birleşme Noktası: Makao MüzesiDünya'da Tek: Sichuan Mutfağı Müzesi  Mexico City'nin Tasarım Restoranı: Campo BajaYalnızca Çocuklar İçin Lüks Süitlerin Adresi: Shangri-La Singapore  The Reef by Cuisin Art Kasırga Sonrası Yeniden Hizmete AçıldıMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles