Crowns ChoiceGurme

Meghan Markle ve Prens Harry’nin Düğün Pastası Nasıl Olacak?

Yalnızca İngiltere’nin değil tüm dünyanın merakla beklediği kraliyet düğününe sayılı günler kaldı. Prens Harry ile Meghan Markle’ın bu özel günüyle ilgi detaylar da belirmeye başladı.

Windsor Şatosu’nda gerçekleştirilecek olan düğünde misafirlere ikram edilecek pastayı Londra’nın ünlü pastacılarından Claire Ptak’ın tasarlayacağı açıklandı.

Ancak Meghan Markle ve Prens Harry’nin bir İngiliz geleneği olan meyveli pastayı tercih etmediği belirtiliyor. Çiftin düğün pastasının limonlu ve mürver çiçeğiyle süsleneceği ifade ediliyor.

Kulağa ne kadar lezzetli gelse de bu büyük güne davet edilen konuklar pastayı tadamayabilirler.

Çünkü 2011 yılında evlenen Cambridge Düşesi Kate Middleton ve Prens William için tasarlanan asıl pastanın düğünde sunulmadığı pastanın yaratıcısı Fiona Caims tarafından açıklandı. Çiftin tasarımı iki gün süren 56.000 pounda mal olan pastasının 600 dilimi tören sonrası düzenlenen kahvaltıda kutulanarak konulara dağıtıldı. 4000 dilimse hediye olarak gönderildi.

Meghan Markel ve Prens Harry’ninse 49.150 pound değerindeki pastasını hediye olarak dağıtma eğiliminde olduğu belirtiliyor. Pastanın parçalara ayrılarak, küçük hediye kutularına konulacağı ve hediye edileceği söyleniyor. İkinci olarak hazırlanan meyveli pasta ise düğünde konuklara ikram edilecek.

Ancak eğer bu düğüne davetli değilseniz üzülmeyin. Örneğin, İzlanda’da limon ve mürver çiçeği ile süslenen bir örnek pasta 8 pounda satılacak. Düğün yaklaştığında ya da sonrasında buna benzer ‘royal cake’leri bir çok pastanede ve cafede görebilmeniz de mümkün. Ayrıca çeşitli tarif sitelerinde bu pastanın tarifi de var.

Bir diğer olasılıksa da bir kaç yıl içinde pastanın bir diliminin açık artırmada satılabileceği. Çünkü daha önce Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton’un düğünlerinden kalan 7 yıllık kekin açık artırmaya sunularak ve 500 sterlin karşılığında satılacağı konuşulmuştu. Aynı şekilde, Prenses Diana ve Prens Charles’ın 1981 yılındaki düğün pastasından kalan bir dilim de yine 500 sterline açık artırmaya sunulacak. Krem peynirli şekerlemeyle kaplı olan meyveli pastanın,içindeki yüksek orandaki konyak nedeniyle hala yenilebilir olduğu iddia ediliyor. Beyaz bir kutuda tutulan dilim pastanın yanına iliştirilen kartta ise, ‘Ekselansları Galler Prensi ve Prensesi’nin en iyi dilekleriyle’ ifadesine yer veriliyor.

Similar Articles
Bahar Trendi Çantalar: Hasır, Kutu , Mikro ya da Bel ÇantasıDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriDünyanın En Pahalı Yiyecekleri Listesinde Neler Yer Alıyor?
Show More

Related Articles