Crowns ChoiceTasarım

Açık Havada Spor İçin Tasarlanmış Fitness Sistemleri

Sporun insan sağlığı üzerindeki etkisi, tartışılmaz bir gerçek olarak, sürekli karşımıza çıkıyor. Uzmanlar kalp ve damar sağlığını güçlendirmek için spor yapılmasını öneriyor.

Daha sağlıklı bir yaşantı için beslenmenin yanı sıra mutlaka spor yapılması gerektiğini de vurgulayan uzmanlar, her gün açık havada yapacağınız yarım saatlik yürüyüşün sağlığınız açısından büyük bir önem taşıdığı belirtiliyor.

Aynı şekilde son zamanlarda, açık alanlarda egzersiz yapılması da bir moda halinde dünya geneline yayıldı. Açık havada kolaylıkla yapılabilecek minik spor alanları inşa edilmeye başlandı. Spor salonları yerine kolaylıkla bu alanları tercih  edenlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Açık havada sporun ferahlatıcı olduğunu düşünenler, bu açık hava fitness egzersizleri için tasarlanan alanlara gidiyor. Bazı yerlerde bu alanlarda, Fonksiyonel Eğitim Sistemleri de bulunuyor. Bu eğitim sisteminde Bootcamp eğitimi, çapraz eğitim, ayak sesleri ve sokak egzersizleri gibi çeşitli spor aktivitelerinin yapılmasına  izin veriliyor.

Bu alanlardaki her ekipman, kişiye özel ölçeklenebilir direnç sistemiyle çalışıyor. Bu da sistemdeki aletlerle çalışan herkesin, kendi uygunluk düzeylerine göre egzersiz yapabileceği anlamına geliyor.

Fonksiyonel Eğitim Sistemlerinin tasarımı da kullananlar üzerinde esneklik sağlıyor. Yoğunluğun vücut pozisyonu ile ayarlanabileceği, bu şekilde kullanıcının az ya da çok direnç katabileceği, hafif, orta veya ağır bir ağırlık da seçebileceği bir düzeni olan bu sistemlerde, mutlaka bir uzman yardımı almak ya da görüşüne başvurmak gerekiyor. Çünkü  insanlar yanlış ya da fazla bir hareketle vücutta kalıcı kas hasarlarına bilinçsizce sebep olunabiliyor.

Kalabalık bir alanda spor yapan insanlarınsa motive olduğu gözleniyor. Bu nedenle bu ekipmanı güzel bir alanla birlikte tasarlayarak kurmak, daha fazla insanın aktif olmak için motive edilmesi ve sosyal etkileşim için büyük önem taşıyor.

 

Similar Articles
Louisville'deki İlginç Hediyelik MekanlarHediye Almak İçin Burçlardan TüyolarEn Etkileyici 10 Hollywood FilmiElton John'a Saygı KonseriTeknolojiyle Hava Kirliliği Sorununa ÇözümDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın