BrandnewsYol

Agera R 2012

İsveçli üreticilerin elinden çıkan spor araba Agera R, 2012 spor araba fuarında oldukça büyük bir ilgi yakaladı. Görünümüyle Porsche gibi bir etki yaratan bu araç, spor araba sevenlerinin dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca özellikleriyle ve satış fiyatıyla dünyanın en pahalı arabaları listesinde ilk 10’a girmeyi başardı. 

5 litrelik V8 motoruyla totalde 420 km/saat hıza ulaşabiliyor. Bu rakam birçok ünlü ve iddialı spor arabayı bile gerisinde bırakmayı başarmış. Ayrıca 100 km/saat hızlanmayı alış süresi 3 saniyenin altında 2.8 saniye gibi bir rakama ulaşarak iddiasını artırmış. Aracın çift turbo tabanlı motorunda 8 silindir bulunuyor. Otomatik şanzımana sahip aracın tipi cabrio olarak karşınıza çıkıyor. Araç hızını ve uzun zamanlı sürüş süresini en çok da karbon seramik frenleri sayesinde gerçekleştiriyor.

2 kapıdan ve 2 koltuktan oluşan klasik spor araba temasını yansıtan arabanın dış renklerinde iki ton kullanılmış. Beyaz ve siyahın tercih edildiği dış cephede kavisli bölgelere kırmızı renkli dokunuşlarda bulunulmuş. Genel olarak çok sert bir görünümü olmayan aracın kıvrımlı hatlarıyla ve modifiyesiyle hızlanmasında farklı bir yapı tercih edilmiş. Aracın boş ağırlığı 1435 kg civarında belirlenmiş. Rakiplerinden aşağı inemese de bu konuda da standart bir başarıya ulaşmış. Renklerinde seçtiği sadeliği iç yapısına da taşıyan Agera R, spor arabanın verebileceği maksimum rahatlığa ve kullanım keyfine sahip.

Dünyanın en pahalı spor arabalarında ilk 10’a son anda giren Agera R model Koenigsegg yapımı bu araç fiyatıyla da rakiplerinden pek aşağıda kalmıyor. Piyasaya sürüm fiyatı yaklaşık 3 milyon Euro olan bu araca ikinci el sahip olmak için yaklaşık 2.980.000 Dolar gibi bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu da aracın iddiasının kolay kolay hafife alınamayacağını kanıtlıyor.

Similar Articles
Michael Jackson'ın New York'taki Evi SatılıyorÇin'de 185 Adet Drone Havalimanı YapılacakNorwegian Hava Yolu'ndan Uçuş RekoruBulgaristan-Azerbaycan Arasında Direkt Havayolu Hattı AçıldıAirbus A380'ın Kaderini Emirates BelirleyecekDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles