Crowns ChoiceTasarım

Alexa Chung’ın Japonya’daki Tiyatral Sunumu Dikkat Çekti  

Bu fotoğraflar bir tiyatro oyunundan değil. Bir moda şovundan.

Yarattığı farklı tarzıyla her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İngiliz tasarımcı Alexa Chung 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonunu Japonya’da tiyatral bir şovla meraklılarına tanıttı. Koleksiyonuna ‘Virginia’ adını veren Chung, ilhamını yazar Virginia Woolf ve O’nun da dahil olduğu İngiliz sanatçı grubu Bloomsbury’den alıyor. Ayrıca Londralı bohemlerin kaçış noktası Charleston kasabasının da ünlü modacıyı etkilediği belirtiliyor.

Koleksiyona bakıldığı anda bir İngilizlik seziliyor. Ancak sunumun yapılacağı yer olarak Tokyo seçilmiş. Bunun nedeni, tasarımcı Alexa Chung’ın bu İngiliz stil kodlarının hakim olduğu koleksiyonunu Japonya’da sürreal bir bağlamda işlemek istemesi olarak gösteriliyor.

23 modele tarafından sergilenen ve oldukça yoğun bir şekilde ilgi çeken bu tiyatral tasarımda Bloomsbury grubundaki sanatçı kadınların Charleston’daki kasaba hayatını anlatılıyor. Bu sunumun set tasarımları ise Chung’ın New Yorklu arkadaşı Illy Jankovich tarafından yapılmış.

Genellikle Tomboy stiliyle bilinen ünlü tasarımcı Alexa Chung’ın bu koleksiyonunda içindeli gizli leydi hayranlığının güçlü bir şekilde feminist bir duruşla ortaya çıkartıldığı yorumları yapılıyor.

Ayrıca tasarımcının bu koleksiyonla Londra sanat dünyasında unutulan kadın sanat kahramanlarına bir övgü sunduğu da belirtiliyor. Ünlü moda otoriteleri Chung’ın çiçeği burnunda moda evinin, gelecek için  farklı kreatif hikayeler ve zengin kültürel referanslar vaat ettiği söyleniyor.

Chung, Japonya’da basının önünde sergilenen koleksiyonunun hayran kitlesi tarafından da ‘gerçeküstü’ olarak yorumlandığını dile getiriyor.

Alexa Chung’în bu çok konuşulan koleksiyonuysa ünlü tasarımcının web sitesinden satışa girdi. Chung’ın bu koleksiyonunun geçen yıl ‘serbest’ yaşam tarzını sona erdirip ‘şirket içinde olma’ isteği ve sonrasında attığı adımların bir parçası olarak ortaya çıktığı ifade ediliyor

 

 

Similar Articles
Henri IV Heritage Cognac: Dünyanın En Pahalı KonyağıDünyanın En Pahalı Yiyecekleri Listesinde Neler Yer Alıyor?Meghan Markle ve Prens Harry'nin Düğün Pastası Nasıl Olacak?Bahar Trendi Çantalar: Hasır, Kutu , Mikro ya da Bel ÇantasıDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve Diğerleri
Show More

Related Articles