Marka

Amancio Ortega Gaona, Üstün Profil

O, yalnızca İspanyol moda dünyasının starı değil, Amancio Ortega Gaona aynı zamanda karizmatik davranışları, örnek yaşamı ve dünyaya anlatacak çok sayıda başarı öyküsü olmasıyla da önemli biri. Bu seneki bilgilere göre, dünyanın en zengin üçüncü adamı. Kendisi tam tamına 57 milyar dolara sahip biri. 

79 yaşındaki Ortega, Inditex grubun kurucusu. Kendisi hayatında sadece üç gazeteciye röportaj vermiş ve bu gizemi hakkında bir kitap yazılmasına sebep olmuş. Amancio Ortega: de cero a Zara (From Zero to Zara) isimli kitap iş adamlarının raflarında yerini çoktan aldı.

Inditex, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Pull and Bear, Zara, Stradivarius, Uterqüe ve bazı daha düşük seviyedeki markaların ana firması. Inditex, dünya çapında 5.500 mağazayı bünyesinde barındırıyor.

İspanyol işadamı ilham aldı ve bir çok başarıya imza attı. Ortega,  herhangi bir gününde arabasını park ettiği bir anda bile, yakınlarındaki motorsikletli adamın, ceketinin modeline dikkat edip onu üretmeye karar verecek kadar çalışkan, dikkatli ve yaratıcı biri. Seksen ülkeye kök salmış olmasının sebepleri çok açık.

                     

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın