BrandnewsGayrimenkul

Amerika’nın 250 Milyon Dolarlık Malikanesi

Los Angeles’in Bel Air mahallesinde bulunan 250 milyon dolar değerindeki süper lüks malikane, Amerika Birleşik Devletleri’nin emlak piyasasına sunulan en pahalı ev olarak gösteriliyor.

12 yatak odası, 21 banyosu ve 130 sanat eserini içinde bulunduran bu ev QVC çantalarının sahibi Bruce Makowsky tarafından yaptırılmış.

Evin içinde bir insanın yapmak isteyeceği tüm aktivitelere uygun alanlar bulunuyor. 3500 metrekarelik bu malikanenin içinde 200.000 dolarlık şekerlerin bulunduğu bir şekerleme ve bir kaç tane langırt masasının bulunduğu oyun odası mevcut.

40 kişi kapasiteli sinema odası James Bond tarzında tasarlanmış. Toplamda 2 milyon dolarak mal olan sinema odasının koltukları İtalyan derisinden yapılmış. Eğlence odasında bulunan 3 boyutlu televizyonun büyüklüğü ise parmak ısırtıyor.

30 milyon dolarlık bir araba koleksiyonu da bulunan evin garajında 12 lüks araç bulunuyor. Araçlar arasında 15 milyon dolarlık Von Krieger 1936 model Mercedes 540 K Special Roadster ve 2 milyon dolarlık türünün tek örneği Pagani Huayra bulunuyor.

250 milyon dolarlık değerinin içinde çalışan 7 çalışan da dahil. Üstelik onların 2 yıllık maaşları ödenmiş.

Şimdiden taliplileri bulunan bu lüks malikanede bazı ünlü rock yıldızlarına ait gitar koleksiyonları da bulunuyor. Evin vintage dokusuna seçilen sanat eserleri de eşlik ediyor.

Malikanede bir dekor amaçlı bir de gerçek kullanıma açık olan iki adet helikopter pisti bulunuyor.

Evin altında ise iki farklı mahzen bulunuyor. Mahzenlerin birinde Makowsky’nin kendi seçtiği şaraplar bulunuyor.

Yapımı 4 yıl süren ve inşasında 250’den fazla kişinin çalıştığı bu malikanenin manzarası ise Los Angeles’in belki de en iyi manzarası.

Dünya çapında malikanenin fiyatını ödeyebilecek 1810 milyarder bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise yalnızca 500 kişi bu evin değerini ödeyebilecek durumda.

 

 

 

Similar Articles
Dünyanın En Pahalı EvleriRobert De Niro'nun New York'taki EviEdinburgh'a 5 Yıldızlı Evler GeliyorTekne Evlerde Sonsuz KonforPrestige 520’nin Kıskandıran Dış GörünüşüDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın